Reklamní sdělení
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.

 Všechno má svůj správný čas - tak třeba řez stromů:

    S ohledem na klimatické změny poslední dekády (postupné mizení klasické zimy s mrazy pod -10°C a sněhovou pokrývkou alespoň na měsíc; a tropickým létem a suchem začínajícím často už koncem května) se výrazně prodlužuje doba vhodná pro provedení zásahu typu zdravotní řez - tj. odstranění suchého, mrtvého dřeva.

    Naopak časným nástupem jara (teploty okolo 20°C v březnu) se zkracuje vhodný čas pro provedení udržovacího a výchovného řezu. Proto je třeba vše dopředu naplánovat a hlavně - PROVÉST VČAS.  Přestože zdravé stromy snesou leccos, určitá zvěrstva vídaná hlavně u zakázek z veřejného rozpočtu (řez stromů uprostřed horkých/tropických letních dní od června do září), vydržet nemusí. 

      Takže - vzpomenout si v dubnu v plném květu, že právě teď bych chtěl ošetřit stromy na zahradě, je POZDĚ.  Dříve začínaly ovocné stromy (třešeń) kvést cca 15-30/4; v posledních letech to bývá o 14dní dříve.