Reklamní sdělení
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.

      Potenciální třetí krok po odstranění náletu, stařiny, suchých stromů ze zanedbaných zahrad je zrytí/zorání a zarovnání pozemku, a osazení novým trávníkem, pokud chceme zahradu omladit a dosáhnout určité skladby trávníku. U menších pozemků okolo novostaveb je často třeba zakoupit, navézt a rozprostřít vrstvu kvalitní zeminy, pokud stávající nevyhovuje. 

     Vždy je třeba mít rozmyšlené zatvarování pozemku, jeho částí - a to zejména vzhledem k výsadbám a pozdější údržbě. Také je dobré předem zvážit otázku zřízení závlahy a pp. položit základní vedení již při terénní úpravě.

     Menší terénní úpravy zahrnují hlavně vyrovnání povrchu do roviny pro strojové sekání trávy a drobné specifické výsadby (záhony, skalky apod)

     Větší terénní úpravy si vyžádají pozemky ve svahu a pozemky s nerovným povrchem - provádějí se spec.technikou a často je nutné provést navážku kvalitní ornice - tu rozhrnout a srovnat do roviny. Extra úkol je terasování ve svazích.

    Stavba teras, zdí ve svahu, nezrůznějších staveb (udírny, pergoly) a jezírek                                   - podrobněji v sekci "DROBNÉ ZEDNICKÉ PRÁCE"