Reklamní sdělení
Šatoli.cz - svatební doplňkyhttps://www.satoli.czSvatební doplňky a dekorace, dárkové zboží, kapsáře na zeď, šperkovnice, bižuterie
Jóga Brno a Tišnovhttps://www.jogaeva.czJóga v Brně a Tišnově pro začátečníky, pokročilé, těhotné a po porodu. Kurzy, semináře a pobyty.
Cepelsnakeshttps://www.uzovka-cervena.czChov a prodej barevných forem užovky červené , heterodonů, Krajty královské a korálovek

       Častý problém zděděných / zakoupených zahrad je přítomnost náletu :  od drobných šlahounů stromků rok, dva starých a třeba kopřív, ostružin,  či šípkových růží (stačí 2 - 3 roky nesekat trávu), až po vrostlý porost bezu, dřínů, trnovníku, (někdy až 5m výšky) keřů šípku či kořenových výhonů ( švestka - myrobulán ), kt. již vytvořily stromy..  Často bujný porost keřovin doslova vytlačí letité ovocné stromy do nepřirozených výšek, kde je pak lámou víchřice.

      Je to nevděčná, ale nutná práce s niž souvisí i terénní úpravy, poněvadž pozemek je třeba pravidelně sekat, což se dnes dělá motorově (málokdo se umí a chce ohánět kosou, jako naši předkové) a to vyžaduje rovný povrch - jinak se nedoplatíte za servis strojů. Nálet je třeba odstrańovat vč. kořenů, nebo ošetřit pařízky chemicky, aby neobrážely. Zárověň se provádí odtěžení suchých, či silně poškozených starých stromů Vytěžený materiál se musí zlikvidovat.

     terénní úpravy viz dále...