Reklamní sdělení
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.

Bývá to první akce, pokud se o zahradu delší dobu nikdo nestaral a nesekal ji:

       Častý problém zděděných / zakoupených zahrad je tráva prorůstající nesekanou stařinou a přítomnost náletu :  od drobných šlahounů stromků rok, dva starých, a třeba kopřív, ostružin,  či šípkových růží (stačí 2 - 3 roky nesekat trávu), až po vrostlý porost bezu, dřínů, trnovníku, (někdy až 5m výšky) keřů šípku či kořenových výhonů ( švestka - myrobulán ), kt.  vytvořily stromy..  Často bujný porost keřovin (např. bez, trnka) doslova vytlačí letité ovocné stromy do nepřirozených výšek, kde je pak lámou víchřice.

      Je to nevděčná, ale nutná práce s niž souvisí i terénní úpravy, poněvadž pozemek je třeba pravidelně sekat, což se dnes dělá motorově (málokdo se umí a chce ohánět kosou, jako naši předkové) a to vyžaduje rovný povrch - jinak se nedoplatíte za servis strojů. Nálet je třeba odstrańovat vč. kořenů, nebo ošetřit pařízky chemicky, aby neobrážely. Zárověň se provádí odtěžení suchých, či silně poškozených starých stromů Vytěžený materiál se musí zlikvidovat.

     terénní úpravy viz dále...